Περιβαλλοντική/Πολιτιστική Εκπαίδευση

Το σχολείο μας συμμετέχει ενεργά στην περιβαλλοντική και πολιτιστική εκπαίδευση των μαθητών μας.

Την Παρασκευή 12/4/2024 το σχολείο μας γέμισε με νότες και μουσικές από την Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Ηρακλείου.

Οι μαθητές μας είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τα διάφορα μουσικά όργανα που συμμετέχουν στην ορχήστρα και να εξοικειωθούν με τους ήχους και τις ιδιαιτερότητές τους.

Την Παρασκευή 9/6/2023 επισκέφτηκε το χώρο του σχολείου μας η Φιλαρμονική Ορχήστρα του Δήμου Ηρακλείου.

Στη συνέχεια χόρεψαν και διασκέδασαν με τα μουσικά κομμάτια που έπαιξε η Φιλαρμονική Ορχήστρα για εμάς.

Την Τρίτη 6-6-2023 η ΣΤ' τάξη του σχολείου μας συμμετείχε στη Γιορτή Πολιτισμού που διοργανώθηκε από το Γραφείο Φυσικής Αγωγής και Σχολικού Αθλητισμού της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ηρακλείου.

Θερμά συγχαρητήρια στο γυμναστή μας Πλαγιωτάκη Γιάννη και στους μαθητές και μαθήτριες της ΣΤ' τάξης για την εξαιρετική παρουσία τους.